Vážení obchodní přátelé,
v budoucnu postupně dojde ke zpřísnění norem na množství vypouštěných exhalací při spalování všech paliv v domácnostech na základě ČSN EN 303-5. Proto Vám chceme poskytnou základní informace o Bílinském uhlí a moderních spalovacích zařízeních na tuhá paliva. Tomuto trendu ochrany životního prostředí se postupně ve vlastním zájmu musíme přizpůsobit tak, abychom v používání tuhých paliv (uhlí, dřevo, biomasa, peletky atd.) mohli pokračovat po roce 2013.
U Bílinského tříděného uhlí je předpoklad, že se díky dobrým jakostním parametrům bude moci spalovat i v budoucnu a jeho těžitelné zásoby jsou cca do r. 2050. Ze své zkušenosti víte, že Bílinské tříděné uhlí je u spotřebitelů nejžádanější a ke spalování v domácnostech nejvhodnější. V kombinaci s moderními kotli třídy 3 splňuje současné emisní limity Evropské normy (EN).
Již v dnešní době je k dispozici velký výběr moderních kotlů tř.3 na tuhá paliva, které mají automatiku spalování, komfortní regulaci, vysokou účinnost a splňují emisní limity exhalací EN. Tyto kotle se vyrábějí v různých modifikacích a výkonech od cca 15 kW do cca 300 kW a jsou vhodné např. pro rodinné domy, školy, podnikatelské provozovny atd. Velkou předností těchto kotlů je možnost spalovat různé druhy tuhých paliv (uhlí, dřevo, peletky, biomasy atd.), tedy vše co je možné obstarat za přijatelnou cenu, spálit s vysokou účinností a přitom s ohledem k životnímu prostředí.
Vzhledem k tomu, že podle našich informací je dnes v ČR ‚většinou na venkově, instalováno cca 500.000 kotlů na tuhá paliva a ročně dochází při obnově k výměně cca 50.000 kotlů, rádi bychom oslovili a předali informace Vám, jako uživatelům v domácnostech, starostům obcí, majitelům firem, restaurací atd. tak, aby v domnění že „uhlí“ již v budoucnu nebude, nezměnili stávající způsob vytápění.
S přáním hezkého dne Doležal Dušan
čtěte také: Budeme dál topit v rodinných domech tuhými palivy nebo už tato éra skutečně končí? Potíž není v uhlí ale v kotlích...! Porovnání nákladů na vytápění RD dle druhu paliva od 1.3.2008
|